(044) 463 94 21

діацетат натрію

    Виберіть продукт, що вас цікавить,
    скористувавшись інтерактивною формою
    Або запитайте у спеціаліста:

    (044) 463 94 21

Діацетат натрію Е262іі

Ацетати натрію (харчова добавка Е262) - це натрієва сіль оцтової кислоти (Е260). У харчовій промисловості добавка Е262 використовується як консервант, регулятор кислотності і ароматизатор.

У харчовій промисловості використовуються два типи добавки Е262:

  • Е262i - ацетат натрію, (Sodium acetate) з хімічною формулою речовини: C2H3NaO2;
  • Е262ii - диацетат натрію або гідроацетат натрію (Sodium diacetate) з хімічною формулою C4H7NaO4H2O.

Зовнішній вигляд: безбарвні кристали зі слабким запахом оцтової кислоти.

Застосування:

Серед усіх солей оцтової кислоти в харчовій промисловості застосування знаходить практично тільки діацетат натрію. Він пом'якшує кислий смак оцтової кислоти в різноманітних продуктах, використовується в солях-плавителях. Діацетат натрію і ацетат кальцію використовуються також для захисту хлібу від так званої "картопляної хвороби хлібу" - псуву, збудниками якого являються бактерії виду Bacillus mesentericus. Концентрація діацетату складає 0,2 - 0,4% від маси борошна. Як засіб запобігання упакованого хлібу від цвілі діацетат натрію не використовується.

У харчовій промисловості діацетат натрію використовується при консервуванні овочів і фруктів для пом'якшення смаку оцтової кислоти, у виробництві м'ясних та ковбасних виробів, найчастіше разом з лактатом натрію. Також харчова добавка Е262іі використовується в якості ароматизатора при виробництві чіпсів, надаючи продукції злегка оцтовий смак і аромат. ×