(044) 463 94 21

глюкоза (декстроза моногідрат)

  Виберіть продукт, що вас цікавить,
  скористувавшись інтерактивною формою
  Або запитайте у спеціаліста:

  (044) 463 94 21

Глюкоза (декстроза моногідрат)

Глюкоза (C6H12O6), або виноградний цукор, або декстроза є природною речовиною, яка міститься в соку багатьох фруктів і ягід, у тому числі і винограду, є моносахаридом та шестиатомним цукром (гексозою). Глюкозна ланка входить до складу полісахаридів (целюлоза, крохмаль, глікоген) і ряду дисахаридів (мальтози, лактози і сахарози), які наприклад, в травному тракті швидко розщеплюються на глюкозу і фруктозу. Зовнішній вигляд цього моносахарида - очищений білий порошок, кристалічний за структурою, солодкий на смак, без стороннього присмаку, добре розчинний у воді. Повна назва даного вуглеводу - декстроза моногідрат. Глюкоза - кінцевий продукт гідролізу більшості дисахаридів і полісахаридів. У промисловості глюкозу отримують гідролізом крохмалю і целюлози. У природі глюкоза утворюється рослинами в процесі фотосинтезу.

Застосування:

У харчовій промисловості глюкозу використовують:

 • у виробництві БАД, продуктів дієтичного та лікувального харчування, спортивного харчування (використовується широко і активно) в якості носія-наповнювача і поживної речовини.

 • в кондитерських виробах (цукерки, шоколадні батончики) глюкоза надає солодкість, м'якість, зберігає і підсилює смак.

 • в безалкогольних напоях для модифікації смаку.

 • в консервах для збереження натурального кольору.

 • в хлібопеченні для зброджування цукру, додає смак і аромат, колір кірці.

 • в молочній промисловості у виготовленні десертів (йогуртів).

 • у виробництві морозива (заміна приблизно 30% цукру).

У виробництві морозива декстроза знижує температуру замерзання приблизно вдвічі краще, ніж сахароза. Зниження температури замерзання суміші сприяє утворенню більш дрібних кристалів льоду, тобто позитивно позначається на структурі морозива. При цьому повна заміна цукру на декстрозу неможлива, оскільки, з одного боку, морозиво не буде достатньо солодким, з іншого боку, морозиво буде в'язким, тягучим і швидко танути. При використанні глюкози її кількість зазвичай становить 30% від кількості сахарози: наприклад, 100 кг сахарози 40 кг глюкози на 1 т морозива.×