(044) 463 94 21

бензоат натрію

    Виберіть продукт, що вас цікавить,
    скористувавшись інтерактивною формою
    Або запитайте у спеціаліста:

    (044) 463 94 21

Бензоат натрію Е211

Речовина бензоат натрію більш відома під назвою харчової добавки (Е211), яка класифікується по групі консервантів. Це – натрієва сіль бензойної кислоти. Зовні дане з’єднання являє собою білий порошок, який не має запаху, або ж може бути з невеликим запахом бензальдегіда.

Хімічна формула речовини – C6H5COONa, але вона являє собою емпірично виведене рівняння.

Застосування:

Як харчова добавка, натрію бензоат допущений до застосування в багатьох країнах світу, в тому числі і в Україні. Фахівцями в даний час ведеться активна дискусія з питання шкоди для здоров’я комбінованих речовин, до складу яких входять бензоат натрію і деякі барвники одночасно. Справа в тому, що наводяться наукові дані про шкоду, що може бути викликана взаємодією бензоату з барвниками E110, E104 та іншими.

Широко використовується в промисловому виробництві, особливо в харчовій промисловості. Тут його застосовують для проведення консервації м’ясних і рибних виробів, маргарину, різних сортів майонезів і кетчупів. Якщо використовувати бензоат натрію в продуктах, які містять у своєму складі вітамін С, то взаємодія з ним може призвести до утворення небезпечного у високих концентраціях канцерогену бензолу.

Як консервант, бензоат натрію застосовується у виробництві косметичної продукції та фармакологічних препаратів . В останньому випадку він входить до складу відхаркувальних засобів та інших комбінованих ліків подібного призначення.×