(044) 463 94 21

ацетат натрію 2 - водний

  Виберіть продукт, що вас цікавить,
  скористувавшись інтерактивною формою
  Або запитайте у спеціаліста:

  (044) 463 94 21

Ацетат натрію 2 - водний (Е262і)

Ацетати натрію (харчова добавка Е262) - це натрієва сіль оцтової кислоти (Е260). У харчовій промисловості добавка Е262 використовується як консервант, регулятор кислотності і ароматизатор.
Опис:
За своїми фізичними властивостями, ацетати натрію являють собою безбарвну кристалічну речовину з слабким запахом оцтової кислоти. Ацетати натрію, одержувані для промислових цілей можуть мати відтінок від світло-жовтого до коричневого залежно від присутніх домішок. Добавка Е262 має низьку розчинність в ефірах і спиртах, але в той же час високу розчинність у водних розчинах. Ацетати натрію негорючі і володіють малою токсичністю.
У харчовій промисловості використовуються два типи добавки Е262:

 • Е262i - ацетат натрію, (Sodium acetate) з хімічною формулою речовини: C2H3NaO2;
 • Е262ii - диацетат натрію або гідроацетат натрію (Sodium diacetate) з хімічною формулою C4H7NaO4H2O.

У промисловому масштабі ацетати натрію отримують декількома способами, наприклад шляхом реакції карбонатів або гідроксидів натрію з оцтовою кислотою.

 • 2СН3СООН + Na2CO3 → 2CH3COONa + H2O + CO2 ↑

Уксуснокислий натрій часто зустрічається в природі. Він є однією зі складових клітин тварин і рослин. Ацетат натрію присутній разом з природними кислотами в більшості фруктів. Крім цього, він є продуктом бактеріальної ферментації і, отже, є присутнім у всіх кисломолочних продуктах.
Вживання харчової добавки Е262 не призводить ні до яких побічних ефектів, тому що ацетати є звичайним компонентом всіх клітин організму. Добавки Е262 слід уникати лише малому відсотку людей мають алергію на оцет.

Застосування:

У харчовій промисловості добавка Е262 використовується при консервуванні овочів і фруктів для пом'якшення смаку оцтової кислоти. Крім цього, додаючи ацетат натрію разом з ацетатом кальцію в невеликій кількості в борошно, виробники захищають від бактерій «картопляної хвороби» (Bacillus mesentericus) свою хлібобулочну продукцію. Також добавка Е262 використовується в якості ароматизатора при виробництві чіпсів, надаючи продукції злегка оцтовий смак і аромат.
Харчова добавка Е262 входить до списку дозволених харчових добавок в більшості країн світу, в тому числі і в Україні.×