(044) 463 94 21

аскорбінова кислота

    Виберіть продукт, що вас цікавить,
    скористувавшись інтерактивною формою
    Або запитайте у спеціаліста:

    (044) 463 94 21

Аскорбінова кислота Е300

Аскорбінова кислота (харчова добавка Е300) - органічна сполука, яка відіграє важливу роль в раціоні людини, сприяючи нормальному функціонуванню сполучної і кісткової тканини. Є одним з найсильніших антиокислювачів.

Аскорбінова кислота міститься у великій кількості цитрусових, плодах ківі, шипшині, червоному перці, чорній смородині, цибулі, томатах, листових овочах.

У промисловому виробництві аскорбінову кислоту отримують методом синтезування з глюкози. Харчова добавка Е300 являє собою кристалічний порошок білого або світло-жовтого кольору, легко розчинний у воді і спирті і кислий на смак. Хімічна формула аскорбінової кислоти: C6H8O6.

Аскорбінова кислота та її натрієва (аскорбат натрію), кальцієва і калійна солі застосовуються в харчовій промисловості в якості антиоксидантів Е300 - E305, що запобігають окисленню продукту.

Аскорбінова кислота збільшує термін зберігання продуктів у кілька разів, уповільнює ферментативне окислення вина, пива та безалкогольних напоїв. Вона також охороняє фрукти, овочі та продукти їх переробки від потемніння при заморожуванні, консервуванні і розфасовці, зберігаючи вітаміни, які там знаходяться.

Додавання антиокислювача в м'ясні продукти дозволяє на третину знизити кількість закладаних нітритів і нітратів, забезпечує стійкий і рівномірний посол, прискорює процес консервування і т.д.

Застосування:

У харчовій промисловості аскорбінова кислота використовується у виробництві кондитерських виробів, карамелі, жувальної гумки, молочних продуктів, згущеного молока, сухих сніданків, зернових пластівців, печива, рибопродуктів, вина, шампанського, пива, безалкогольних напоїв та соків, мінеральної води, м'ясопродуктів, при переробці фруктів і овочів та як засіб обробки борошна.×